Więcej...
Tutaj jesteś:   Strona główna  /  Aktualności  /  Szlak Jedwabny Milanówka i okolic już otwarty !
  • Otwarcie Szlaku, Willa Józefina, ul. Piasta 13, fot. Wojciech Kopacewicz
  • SONY DSC

Szlak Jedwabny Milanówka i okolic już otwarty !

W sobotę 11 czerwca w obecności Burmistrza  Milanówka – pani Wiesławy Kwiatkowskiej, Przewodniczącej Rady Miasta – pani Małgorzaty Trębińskiej, siostrzenicy Henryka Witaczka – pani Joanny Prosińskiej – Giersz,  przedstawicieli Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego oraz kilkudziesięciu przybyłych na uroczystość gości, został oficjalnie otwarty Szlak Jedwabny Milanówka i okolic – ścieżka edukacyjno-historyczna.

Zebranych powitała prezes Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego – Honorata Kuraszkiewicz, która podziękowała wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację projektu.

Uczestnikom spotkania wręczono kolorowe przewodniki, opisujące poszczególne punkty szlaku, wzbogacone  archiwalnymi zdjęciami oraz mapką. Następnie wszystkich gości zaproszono do zwiedzania szlaku. Pierwszą grupę oprowadzała pani Agnieszka Krzysiak – autorka przewodnika oraz pani  Joanna Prosińska – Giersz. Drugiej grupie towarzyszyła pani Ewa Noińska – była kierownik malarni w zakładach jedwabniczych oraz pani Barbara Giemczyńska  – wieloletni pracownik ośrodka naukowo-badawczego w Żółwinie.

Otwarciu szlaku towarzyszyły inne imprezy zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie w ramach Festiwalu Otwarte Ogrody, m.in. Wystawa Malarstwa na Jedwabiu Twórców Milanowskich oraz zawsze cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty malowania na jedwabiu, które w tym roku zostały przeprowadzone w Ogrodzie  Sióstr  Urszulanek.

W ostatnim punkcie szlaku – w Ogrodzie dworu w Żółwinie na zwiedzających czekała wystawa autorstwa pani Grażyny Adamskiej poświęcona historii dworu oraz postaciom jego kolejnych właścicieli. Szczególne miejsce zajmowali wśród nich  prekursorzy polskiego jedwabnictwa – Stanisława i Henryk Witaczkowie.

Wszystkim uczestnikom wydarzeń zorganizowanych przez nasze Stowarzyszenie serdecznie dziękujemy za przybycie, zapraszamy również do samodzielnego zwiedzania szlaku w dogodnym dla Państwa terminie!

  2016  /  Aktualności  /  Ostatnie uaktualnienie: Październik 24, 2016 przez Lidia Jakubowska  / 

Ta strona korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close