Więcej...
Tutaj jesteś:   Strona główna  /  Szlak jedwabny  /  O Szlaku Jedwabnym
  • 1024_681

O Szlaku Jedwabnym

Szanowni Państwo,
przez długie lata słowa „Milanówek” i „jedwab” były ze sobą nierozerwalnie związane. Jedwab jest jednym z najważniejszych wyróżników naszego miasta – niekwestionowanej stolicy polskiego jedwabnictwa. Jesteśmy przekonani, że jego blisko 100-letnia tradycja zasługuje na ocalenie od zapomnienia i spopularyzowanie. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu „Szlak Jedwabny Milanówka i okolic” – ścieżkę o charakterze edukacyjnym upamiętniającą miejsca szczególnie związane z życiem i działalnością twórców polskiego jedwabnictwa – rodzeństwa Stanisławy i Henryka Witaczków. Otwarcie szlaku zbiega się z przypadającą w 2016 roku 120. rocznicą urodzin Stanisławy i 115. rocznicą urodzin Henryka. Szlak powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego z Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku, Urzędem Miasta Milanówka, Zgromadzeniem Sióstr Urszulanek SJK w Milanówku, Paniami: Grażyną Adamską, Małgorzatą Dygas, Sylvie Prokopowicz i Małgorzatą Trębińską, Gimnazjum Społecznym MTE, Społecznym LO Nr 5 STO w Milanówku oraz Nową Prywatną Szkołą Podstawową w Milanówku, przy finansowym wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach projektu „Tu mieszkam – tu zmieniam”. Szlak Jedwabny to, obok Wirtualnego Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego, kolejne przedsięwzięcie na drodze do stworzenia stacjonarnego muzeum – docelowego projektu naszego Stowarzyszenia. Serdecznie zachęcamy Państwa do zwiedzania „Szlaku Jedwabnego Milanówka i okolic” oraz do zapoznania się z historią polskiego jedwabnictwa przedstawioną w przewodniku, a także na stronach: www.muzeumjedwabnictwa.pl, www.stowarzyszeniemjm.pl.

Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego

Koncepcja i realizacja projektu – Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego, przy finansowym wsparciu BZ WBK.

  2016  /  Szlak jedwabny  /  Ostatnie uaktualnienie: Czerwiec 1, 2016 przez Bartek Krupa  / 

Ta strona korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close