Więcej...
Tutaj jesteś:   Strona główna  /  Aktualności  /  „Jedwabny szlak Milanówka i okolic”
  • DSC_0698_crop

„Jedwabny szlak Milanówka i okolic”

Nasze Stowarzyszenie znalazło się w zaszczytnym gronie 37 organizacji z województwa mazowieckiego, które otrzymały grant na swoje projekty w ramach konkursu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
Fundusze zostaną przeznaczone na stworzenie szlaku edukacyjnego upamiętniającego miejsca związane z jedwabnictwem i działalnością rodzeństwa Witaczków w Milanówku i okolicach. Pragniemy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta a także turystom historię tworzenia i działania fabryki jedwabiu poprzez tablice informacyjne oraz folder z mapką szlaku i grą edukacyjną dla dzieci. Będzie to ciekawa forma upamiętnienia naszego dziedzictwa, dająca jednocześnie możliwość aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny, spacerując ulicami pośród zieleni i starej willowej zabudowy.
Planujemy opracowanie i umieszczenie 5 tablic informacyjnych-pulpitów w miejscach szczególnie związanych z życiem i działalnością Witaczków. Przewidywane są następujące lokalizacje:

  1. Willa Józefina, ul. Piasta 13, pierwsze lokum CDSJ
  2. Fabryka Jedwabiu, ul Brzozowa 1
  3. Drzewa Morwowe, ul. Warszawska
  4. Willa Księżanka, ul. Warszawska 52 siedziba Liceum Jedwabniczego
  5. Dwór w Żółwinie -hodowla drzew morwowych i dom Witaczka

Tablice te będą wizualnie spójne z istniejącymi – zainstalowanymi przez Urząd Miasta tablicami zlokalizowanymi obok kilkunastu willi o wartości historycznej. Oprócz pulpitów przygotujemy folder z opisem szlaku, krótką biografią twórców jedwabnictwa milanowskiego, mapką szlaku oraz kartą edukacyjną, zawierającą elementy rebusów, krzyżówki, gry terenowej. Uatrakcyjni to samodzielne zwiedzanie szklaku, będzie mogło być również fragmentem lekcji w terenie.
Uroczyste otwarcie „Jedwabnego szlaku Milanówka i okolic” planowane jest w 115 rocznicę urodzin Henryka Witaczka ( 10.05.2016).

Więcej na stronie Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego.

  2015  /  Aktualności  /  Ostatnie uaktualnienie: Wrzesień 18, 2015 przez admin  / 

Ta strona korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Dowiedz się więcej...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close